About the author

My photo

Java, Scala, and everything

Sunday, October 26, 2008

Wrażenia z Netbeans Day 2008 - Poznań

Dopiero co wróciłem z konferencji Netbeans Day w Poznaniu. Konferencja była na naprawdę bardzo wysokim poziomie, z 6 prezentacji 4 bardzo mi się podobały.

Większość prezentacji traktowała o Netbeans Rich Client Platform. Temat raczej nie przyda mi się w praktyce, ale i tak było bardzo ciekawie.

Adam Bien pokazał prawdziwy show z Netbeansem w roli głównej. Nie wiedziałem że to narzędzie ma aż takie możliwości, będę musiał częściej go używać. Najfajniejsze jest to, że ma zintegrowane różne pożyteczne funkcje w jednym narzędziu, podgląd bazy danych (naprawdę fajny, tego akurat używam od dawna), serwera JEE, deployment za pomocą jednego kliknięcia, tworzenie producentów i konsumentów JMS, wsparcie dla JSF, długo by wymieniać. No i coś czego "out of the box" nie ma ani Eclipse ani IDEA - UML i reverse engineering.

Dziwi mnie że było tak mało ludzi. Sala nie była duża, a nie była wypełniona chyba nawet w połowie. Może jest to spowodowane tym że Netbeans jest wciąż mało popularnym środowiskiem. Sam nie używam go jako swojego podstawowego IDE, ale to znaczy że go za dobrze nie znam, więc tym bardziej warto go poznać. Cóź, Ci co nie przyjechali dużo stracili, namawiam do wybrania się na tę konferencję przy następnej edycji, ja na pewno pojadę.

1 comment:

O mnie? said...
This comment has been removed by a blog administrator.