About the author

My photo

Java, Scala, and everything

Monday, April 6, 2009

Konferencja java4people 2009 - zakończenie

Zakończyła się druga edycja konferencji java4people. Teraz organizatorzy mogą odetchnąć, choć nie do końca, bo jeszcze trzeba wrzucić na stronę materiały, zdjęcia, a za jakiś czas filmy. Na filmy trzeba będzie trochę poczekać, niestety montaż musi potrwać. Dobrą wiadomością natomiast jest to, że będą udostępnione na parleys.com!

Z ciekawych wiadomości dodam jeszcze, że krótka relacja z konferencji pojawiła się w Radiu Szczecin.

Dziękujemy za przybycie prelegentom. Wszyscy spisali się na medal, nie byliśmy w stanie śledzić wszystkich prezentacji, ale wiem że były na wysokim poziomie.

Osobiście bardzo podobała mi się prezentacja Pawła Szulca o testowaniu ogólnie, i o testowaniu EJB 3.0 szczególnie. Paweł, oprócz niezbędnej wiedzy, ma też talent do opowiadania z humorem, luzem, tak że nawet ktoś kto nie orientuje się w Javie nie nudzi się na jego wystąpieniach.

Jako drugi prelegent wystąpił Waldemar Kot. Dobrze, że prezentację na temat Comet&Bayux już widziałem, bo tym razem nie mogłem w niej uczestniczyć. Rozmawialiśmy przez ten czas z redaktorem Jarkiem Daleckim i wnosiliśmy pizzę. Mam nadzieję, że smakowała i że nikt nie pozostał głodny.

Na prezentację o systemie kontroli wersji GIT szczególnie czekałem. Od jakiegoś czasu interesował mnie ten system i cieszę się że wreszcie mogłem się czegoś więcej o nim dowiedzieć. Ożywiona dyskusja w czasie wystąpienia Andrzeja Śliwy pozwoliła na spojrzenie z różnych punktów widzenia. To właśnie jest najlepsze na konferencjach.

Jacek Laskowski jak zwykle "dał czadu" i "zrobił show". Trzeba mieć sporo odwagi żeby zrobić prezentację opartą tak mocno na "żywym kodzie". Wiadomo, że zawsze coś może nie zadziałać. Tak też stało się i tym razem. Trzeba też mieć dużą wiedzę żeby z takich problemów wybrnąć, i świetny kontakt z publicznością, żeby pozostawić dobre wrażenie nawet jak wybrnąć się nie uda.

Jako ostatni (last but not least) wystąpił Maciek Majewski przedstawiając Spring Webflow w przykładach. Tej prezentacji również nie mogłem śledzić, a szkoda, bo temat dla mnie interesujący. Dobrze że będą filmy.

Zawiodła niestety klimatyzacja, co dało się odczuć szczególnie pod koniec. Mimo wszystko chyba wszyscy uczestnicy zostali do końca, dzięki czemu mogli wziąć udział w losowaniu nagród w postaci książek, licencji na programy i wejściówki na konferencję GeeCON. Żeby jeszcze bardziej "zareklamować" konferencję dodam, że każdy uczestnik dostał pakiet "Nootebook security" od firmy G DATA, sponsora java4people. Nie wspominając o koszulce.

Zapraszamy za rok!

1 comment:

Leszek Gruchała said...

Tak. Było bardzo dobrze, będzie jeszcze lepiej ;-)